Zimowe pływanie zdobywa popularność: Pierwsze zawody "Lodowe Lwy Morskie" w Zatoce Puckiej

Przygotujcie się na ekscytujące wydarzenie, które odbędzie się już tego weekendu – w sobotę, 9 grudnia 2023 r. Kaszuby i Zatoka Pucka zapiszą się w historii sportów zimowych, kiedy to w Nowej Marinie w Pucku rozegrane zostaną zawody w lodowym pływaniu pod nazwą „Lodowe Lwy Morskie”. Zawody te będą pionierskim wydarzeniem w tej dziedzinie zarówno dla regionu Kaszub, jak i światowego zimowego pływania.

Konkurencje zaplanowano między godz. 9 a 14, a odbywać się będą równolegle do Jarmarku Bożonarodzeniowego w Pucku. Miejsce rywalizacji znajdować się będzie po prawej stronie nowo wybudowanego falochronu Mariny w Pucku.

Najbardziej doświadczeni zawodnicy będą rywalizować na dystansach od 50m do 1000m, walcząc o punkty do klasyfikacji Pucharu Polski Ice Cup Poland. Wśród potwierdzonych uczestników znajduje się nie tylko czołówka polskich pływaków lodowych, ale i Marcin Szarpak, aktualny rekordzista świata i posiadacz rekordu Guinnessa w tej dyscyplinie.

Zawody będą przeprowadzone w formule open water. Dla tych, którzy chcą poczuć na własnej skórze, czym jest zimowe pływanie, ale jeszcze nie mają doświadczenia, organizatorzy przewidzieli specjalny start na dystansie 50m bez pomiaru czasu – dla samej radości z uczestnictwa. Dodatkowo, w trakcie zawodów odbędzie się zbiórka charytatywna na rzecz Puckiego Hospicjum Św. Ojca Pio.