Sukces gdyńskiej policji: odnalezienie zaginionego 59-letniego mężczyzny oraz 12-letniej dziewczynki

W Gdyni doszło do zakończenia poszukiwań dwóch mieszkańców, których zaginięcie zgłoszono w jednym dniu. Policjanci odnaleźli bezpiecznych i zdrowych 59-letniego mężczyznę oraz 12-letnią dziewczynkę.

Na komisariacie w Gdyni-Chwarznie, szczególne emocje wywołało zgłoszenie o zaginięciu 59-letniego mieszkańca, które wpłynęło 5 grudnia 2023 roku. Zgłoszenie to złożył syn poszukiwanego, który informował, że jego ojciec opuścił mieszkanie w nocy i od tego momentu nie było z nim żadnego kontaktu. Informacje te natychmiast spowodowały obawy o zdrowie i życie zaginionego mężczyzny.

Po przyjęciu zgłoszenia, komendant postawił na nogi całą jednostkę, a także kryminalnych z komendy w Gdyni. Funkcjonariusze podjęli wszelkie możliwe działania w celu odnalezienia zaginionego – kontrolowali monitoring miejski, poruszali się po mieście. Do akcji angażowany był również przewodnik z psem policyjnym. Wszystko to przyniosło oczekiwane rezultaty – około godziny 16:40 mężczyzna został odnaleziony w rejonie dworca, jak podaje Jolanta Grunert, rzeczniczka gdyńskiej policji.

W tym samym dniu, 5 grudnia 2023 roku, do Komisariatu Policji w Gdyni-Karwinach zgłosiła się zrozpaczona matka, której zaginęła 12-letnia córka. Dziewczynka, korzystając z chwili nieuwagi ojca, opuściła przychodnię i nie wróciła do domu. Policja ustaliła, że nastolatka miała przy sobie telefon, jednak nie odbierała połączeń. Bezpośrednio po otrzymaniu zgłoszenia funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania dziewczynki. Po niecałych 30 minutach od otrzymania informacji, patrol odnalazł zaginioną