Wzorowa postawa obywatelska mieszkańców Rumi doceniona przez władze miasta i powiatu

Zarówno starosta wejherowska Gabriela Lisius, jak i wicestarosta Jacek Thiel, nie szczędzili słów uznania dla trzech osobników z Rumi, których szybka reakcja uratowała kobiecie życie.

Tego ranka 12 grudnia 2023 roku, o godzinie 6:30, na ulicy Grunwaldzkiej w Rumi doszło do tragicznego wypadku. Samochód osobowy z nieznanych przyczyn nagle zjechał z drogi i uderzył w słup sygnalizacji świetlnej. Kobieta za kierownicą przestała oddychać. Na szczęście, świadkowie zdarzenia natychmiast ruszyli jej z pomocą.

Za ich heroiczne działanie już wcześniej podziękował burmistrz Rumi, a 16 stycznia 2024 roku również władze powiatowe wyraziły swoje uznanie. Starosta wejherowski Gabriela Lisius oraz wicestarosta Jacek Thiel pogratulowali im wzorowej postawy obywatelskiej.

– Z całego serca dziękuję tym, którzy zdecydowali się na natychmiastową interwencję. To dzięki nim ta pani, która straciła przytomność za kierownicą, jest dzisiaj wśród nas. Jestem niezmiernie dumna z naszych mieszkańców, którzy są gotowi niesienie pomocy bliźniemu. Chciałabym zaapelować do wszystkich – nie bójmy się pomagać – mówiła starosta.

W akcji ratunkowej brała udział Anna Jaworek, która jako pierwsza ruszyła na pomoc, a także Jakub Sirocki – ratownik medyczny oraz Tomasz Zwoliński – strażak. Dzięki ich wspólnym wysiłkom udało się wydostać kobietę z rozbitego samochodu i rozpocząć resuscytację krążeniowo-oddechową, którą kontynuowano do momentu przyjazdu straży pożarnej.