Policjanci z Pucka pełnią służbę nie tylko na ulicach, ale także w parkach, skwerach czy ogródkach działkowych. Celem ich działań jest niesienie pomocy osobom, które tej najbardziej potrzebują – bezdomnym, seniorom czy osobom nietrzeźwym. Te grupy osób są szczególnie narażone na wychłodzenie organizmu, dlatego mundurowi stale monitorują sytuację i są w gotowości do udzielania pomocy.
Patrole sprawdzają także pustostany, klatki schodowe czy strychy. Policjanci analizują miejsca, które mogą być potencjalnymi kryjówkami dla osób bez dachu nad głową, a także te wskazane przez mieszkańców. Dzielnicowi dokładnie znają sytuację osób bezdomnych, starszych i nietrzeźwych przebywających na dworze i stawiają na współpracę z instytucjami, które zajmują się problematyką bezdomności.
„Jeśli natrafimy na osoby potrzebujące pomocy, oferujemy im wsparcie takie jak transport do ośrodków zapewniających bezpieczne schronienie, darmowy nocleg czy ciepły posiłek”, mówi Joanna Samula-Gregorczyk, rzecznik prasowy puckiej policji. Potwierdza ona, że dzięki długotrwałemu zaangażowaniu w kwestię bezdomności, mundurowi doskonale orientują się, gdzie takie osoby mogą szukać schronienia podczas zimy.
W czwartek 8 lutego, dzielnicowi z Komendy Policji w Pucku zadbali o to, aby osoby dotknięte bezdomnością mogły się skutecznie ogrzać. „Policjanci odwiedzają miejsca, gdzie przebywają osoby w kryzysie bezdomności i oferują im ciepłą herbatę, którą zapewniają samodzielnie. Apelujemy, by nikt nie pozostawał obojętny na ludzką potrzebę. Ta pomoc nie kosztuje wiele, a może uratować czyjeś życie”, dodaje rzecznik prasowy.