Gdynia szykuje się do modernizacji fragmentu ul. Zielonej na granicy Obłuża i Oksywia

Gdynia ma plany na gruntowną przebudowę odcinka ulicy Zielonej, który leży na pograniczu dzielnic Obłuże i Oksywie. Planowane jest nie tylko przemodelowanie układu drogowego, ale także stworzenie nowej ścieżki rowerowej i chodnika. Dodatkowo, przewiduje się ulepszenie infrastruktury technicznej oraz zainstalowanie nowego systemu oświetleniowego.

Ulica Zielona jest często używana przez mieszkańców trzech północnych dzielnic Gdyni. Przebiega przez Obłuże i Oksywie, a następnie służy jako kluczowa arteria dojazdowa do dzielnicy Babie Doły.

Jednakże przebudowa będzie dotyczyć jedynie pierwszego odcinka tej ulicy. Rozpocznie się tuż za rondem na ulicy Bosmańskiej (na wysokości działki położonej między nieruchomościami przy ulicy Zielonej numer 10 i 12) i zakończy się na skrzyżowaniu z ulicą Płk. Dąbka.

Działania inwestycyjne obejmować będą realizację prac związanych z budową oraz modernizacją kanalizacji deszczowej, sieci sanitarnej, wodociągowej, gazowej, teletechnicznej oraz energetycznej. Ponadto, na wspomnianym odcinku ulicy Zielonej zaplanowano zainstalowanie nowych lamp ulicznych i zagospodarowanie terenu zieleni.