Trójmiasto uruchamia bezpłatną usługę zbierania drzewek choinkowych w ramach segregacji odpadów

Metropolia Trójmiasto wprowadza darmowy serwis odbioru choinek po świątecznym okresie. Przedstawiciele lokalnej administracji zwracają uwagę na obowiązek właściwego pozbywania się tych naturalnych dekoracji, zamiast pozostawiania ich w przypadkowych miejscach, podkreślając, że takie odpady wymagają odpowiedniej segregacji.

Urzędnicy z Gdyni przypominają mieszkańcom, że świąteczne drzewka nie powinny być bezmyślnie wrzucane do ogólnych kontenerów na odpady. Mając na uwadze ich duże rozmiary, a także fakt, że są to elementy biodegradowalne, choinki muszą być poddane specjalistycznemu procesowi selektywnej zbiórki odpadów.

Od mieszkańców bloków i budynków wielorodzinnych oczekuje się wystawienia choinki przed pergolami śmietnikowymi. W przypadku domów jednorodzinnych konieczne jest umieszczenie drzewka przed terenem posesji, tak aby było ono łatwo widoczne i dostępne. We wszystkich sytuacjach należy pamiętać o tym, aby wywieźć drzewko najpóźniej do godziny 6:00 w dniu zaplanowanego odbioru.