Tragiczne wydarzenia na plaży w Jastarni – dwóch mężczyzn utonęło

W ostatnią niedzielę, podczas popołudniowych godzin, doszło do smutnego zdarzenia na niestrzeżonej plaży w malowniczej miejscowości Jastarni. Ratownicy musieli wyciągnąć z wody 54-letniego mężczyznę. Mimo podjęcia natychmiastowej reanimacji, nie udało się go uratować i zmarł. Tragiczna sytuacja nie była jedyną tego dnia – kolejny mężczyzna, mający około 40 lat, również poniósł śmierć przez utonięcie w tych samych okolicach.

Niebezpieczna pogoda tego dnia spowodowała, że nie tylko w Jastarni, ale również w pobliskiej Kuźnicy liczne osoby doświadczyły podtopień. W następnym dniu, czyli w poniedziałek, udało się odnaleźć ciało jednej z tych osób.

Szacunek budzi praca ratowników Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, którzy zostali wezwani do interwencji na plaży oznaczonej numerem 41 w Jastarni. Dwie osoby tamtego dnia były zagrożone utonięciem. Po dotarciu na miejsce, ratownicy przetransportowali obu mężczyzn na brzeg. Niestety, jednego z nich, który miał około 40 lat, pomimo starań ratowników, nie udało się ostatecznie uratować.