33-letnia kobiecie z Rumi grozi trzy lata więzienia za posiadanie narkotyków podczas kontroli drogowej

Mieszkanka Rumi, która została zatrzymana podczas kontroli drogowej w posiadaniu substancji odurzających, może spędzić do trzech lat za kratami. Policja została powiadomiona o podejrzanej kobiecie za kierownicą, która najprawdopodobniej konsumowała narkotyki podczas jazdy.

Akcja policji miała miejsce w sobotę, 2 września, około godziny 15.50 na ulicy Wielkopolskiej. Informację o kobiecie za kierownicą samochodu marki Kia, podejrzewanej o zażywanie narkotyków w korku drogowym, przekazał dyżurnemu pasażer autobusu.

Na miejsce skierowano funkcjonariuszy z wydziału ruchu drogowego, którzy natychmiast zatrzymali pojazd do kontroli. Za kierownicą siedziała 33-letnia mieszkanka Rumi. Kobieta przyznała się, że zażywała nielegalne substancje i że ma przy sobie pozostałe narkotyki. Wynik kontroli potwierdził jej słowa – w jej posiadaniu było prawie 18 gramów marihuany, ponad 7 gramów kokainy oraz blisko 6 gramów klefedronu.

Funkcjonariusze przetransportowali kobietę do szpitala w celu przeprowadzenia badania krwi. Po nim umieszczono ją w policyjnej celi – informuje podkomisarz Jolanta Grunert, oficer prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Gdyni.