Niechciane przedmioty otrzymują drugie życie na dziewiątej edycji Galerii Wejherowskich Klamotów w EkoFabryce

EkoFabryka w Wejherowie, miejsce, gdzie przedmioty odrzucone przez jednych stają się skarbem dla innych, przyjęła w sobotę, 8 czerwca 2024 roku, gości na swojej dziewiątej edycji Galerii Wejherowskich Klamotów.

Na sprzedaż były różnorodne przedmioty, począwszy od sprzętu RTV i AGD, poprzez meble, obrazy, zabawki i książki, a kończąc na płytach muzycznych oraz rowerach. Wszystko można było znaleźć pod adresem ul. Fabryczna 10 w budynku EkoFabryki w Wejherowie.

— Właśnie tutaj rzeczy niepotrzebne jednym mogą stać się pomocą dla innych – za niewielkie pieniądze. Wystarczy przekazać nam rzeczy, które już nie są Ci potrzebne – mówi Andrzej Gorczycki, prezes EkoFabryki, w wywiadzie dla Twojej Telewizji Morskiej. Jak zawsze wspieramy lokalne stowarzyszenia i fundacje – obecnie mamy ich dziewiętnaście. Całkowity dochód z dzisiejszej sprzedaży trafi na konta tych organizacji, a decyzję o tym, która z nich otrzyma wsparcie, podejmuje sam nabywca.

Podczas poprzednich ośmiu edycji udało się zebrać ponad 130 tys. zł na rzecz lokalnych stowarzyszeń i fundacji. Przed każdym wydarzeniem EkoFabryka publikuje na swojej stronie internetowej listę przedmiotów, które będzie można nabyć podczas Galerii. Następna edycja odbędzie się jesienią 2024 roku.