Uroczyste otwarcie odnowionej komendy powiatowej PSP w Pucku oraz obchody Dnia Strażaka

Celebracją otwartego po remoncie budynku Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej (PSP) w Pucku wprowadzono w świętowanie Dnia Strażaka. W tym dniu, nie brakło również wręczenia zasłużonym odznaczeń i awansów.

Stary, choć nowo odrestaurowany, budynek Komendy Powiatowej PSP w Pucku został odebrany po prawie dziesięciu miesiącach intensywnej przebudowy. Brygadier Wojciech Wanat, pełniący funkcję komendanta powiatowego PSP w Pucku, wyraził swoją radość z faktu, że mogą już korzystać z odnowionych pomieszczeń podczas rozmowy z przedstawicielem Twojej Telewizji Morskiej.

Pomimo że z zewnątrz obiekt może wydawać się nienaruszony, to przede wszystkim rewolucyjnie zmieniło się jego wnętrze. Jak tłumaczy bryg. Wanat, głównym celem było stworzenie większych biur o lepszej funkcjonalności i ergonomii, które ułatwią pracę personelowi.

Otwarcie odremontowanej komendy zbiegło się w czasie z obchodami Dnia Strażaka. Najważniejszym aspektem tej inwestycji, jak podkreśla starszy brygadier Jacek Niewęgłowski, pomorski komendant wojewódzki PSP, jest zdecydowana poprawa warunków pracy. Projekt ten była dwuetapowy – początkowo skupiono się na modernizacji budynku Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej, a następnie przyszedł czas na budynek komendy.

Podczas uroczystości świętowania Dnia Strażaka, wręczono również odznaczenia i awanse dla strażaków, jako wyraz uznania dla ich zaangażowania i poświęcenia w służbie.