Tragiczny wypadek drogowy w Rumi: samochód osobowy uderzył rowerzystę

Niestety, do tragicznego incydentu drogowego doszło w mieście Rumi, kiedy to samochód osobowy niespodziewanie zderzył się z rowerem. Kierujący pojazdem otrzymał grzywnę w wysokości 1,5 tysiąca złotych oraz dziesięć punktów karnych na swoim koncie.

Zgłoszenie o kolizji wpłynęło w piątkowe przedpołudnie, dokładnie 7 czerwca 2024 roku, około godziny 9:30. Wypadek zdarzył się na skrzyżowaniu dwóch ulic – Starowiejskiej i Krzywej w mieście Rumi.

Po przeprowadzeniu szczegółowego dochodzenia i ustaleniu okoliczności incydentu, służby policyjne ujawniły, że 43-letnia kobieta prowadząca samochód marki Ford Focus nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu młodemu 21-letniemu rowerzyście podczas wykonywania manewru skrętu w prawo z ulicy Starowiejskiej na ulicę Krzywą. Młody człowiek jechał ścieżką dla pieszych i rowerzystów, która biegnie wzdłuż ulicy Starowiejskiej, zmierzając w kierunku ulicy Dąbrowskiego. Na skutek zderzenia rowerzysta, na szczęście, uniknął poważnych obrażeń – jak potwierdziła aspirant sztabowy Anetta Potrykus, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie.

Kobieta prowadząca samochód marki Ford została ukarana grzywną karną w wysokości 1,5 tysiąca złotych oraz dziesięcioma punktami karnymi. Wszyscy uczestnicy tragicznego wydarzenia byli trzeźwi.