Najciekawsze miejsca między morzem a zatoką Pucką

Położona na Półwyspie Helskim Jastarnia to jedna z tych nadbałtyckich miejscowości, w których chwila spaceru potrafi przenieść w całkiem odmienny krajobraz.

Jakie są najciekawsze atrakcje między morzem a zatoką Pucką?

Rozciągnięta pomiędzy otwartym morzem a Zatoką Pucką, z jednej strony oferuje dostęp do pięknej, szerokiej i czystej plaży, gdzie można całkiem swobodnie – tłumy są tu znacznie mniejsze niż w wielu popularnych kurortach – korzystać z uroków plażowania. Od zabudowań plażę oddziela wąski pas sosnowego lasu. Po drugiej stronie Jastarni, niespełna pół kilometra od linii otwartego morza, plaże są węższe, za to czekają tu inne atrakcje – urokliwa marina, molo, widok żagli przecinających fale i latawców unoszących się nieopodal brzegu. Wieczorem przy dobrej widoczności można podziwiać majaczące w oddali światła Trójmiasta.

Morze dla aktywnych

Wypoczynek nad morzem nie musi kojarzyć się tylko z wylegiwaniem się na plaży. W Jastarni działa kilka szkół windsurfingu. Nawet niedługi kilkugodzinny kurs starczy, aby opanować podstawy. Organizowane są również obozy windsurfingowe i kitesurfingowe dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Dla tych, którzy po prostu chcą popływać działają wypożyczalnie sprzętu. Surfowanie w Jastarni, a zwłaszcza nauka są bezpieczne ze względu na płytką wodę na przestrzeni do 4 km od brzegu.

 Nieco historii

Jeśli ktoś lubi łączyć odpoczynek ze zwiedzaniem, warto podążyć Szlakiem Militarnym i zrobić sobie wycieczkę na Hel, który znajduje się rzut beretem od Jastarni. Szlak obejmuje takie zabytki militarne jak bunkry, fortyfikacje, baterie przeciwlotnicze, działa ogniowe. Część została w środku przekształcona w obiekty muzealne. Po drodze na Hel warto wstąpić do Muzeum Obrony Wybrzeża.