3 najpopularniejsze atrakcje turystyczne w Jastarnii

Jastarnia to piękna, nadmorska miejscowość, położona na Półwyspie Helskim. Otoczona jest z jednej strony morzem Bałtyckim, a z drugiej Zatoką Pucką. Jastarnia ma wiele do zaoferowania – to właśnie dlatego w sezonie jako miejsce do wypoczynku wybiera ją wielu turystów, zarówno rodzin z dziećmi, jak i par.

Znajdziemy tu piękne, piaszczyste plaże, idealne warunki do uprawiania sportów wodnych, wiele knajpek i restauracji czy molo. Jednym słowem, Jastarnia to miejsce, które warto odwiedzić. Co warto zobaczyć?

Port w Jastarni

Jastarnia to jedna z tych nadmorskich miejscowości, która może pochwalić się własnym portem. Miejsce to znajduje się na mapie tego miasta już od 1926 r.

W części portu odwiedzający mogą zobaczyć zacumowane łodzie rybackie, ale również statki żeglugi przybrzeżnej. To właśnie z Jastarni turyści mogą wybrać się w rejs do Trójmiasta. W porcie znajdziemy także bazę płetwonurków.

Deptak i molo

Niedaleko portu znajduje się także deptak, którego zakończeniem jest molo. Warto wybrać się tam na zachód słońca i podziwiać piękne widoki na Zatokę Pucką.

Na deptaku na turystów czeka wiele atrakcji, m.in. wesołe miasteczko, liczne stragany z pamiątkami czy knajpki, bary i restauracje. To świetne miejsce na wieczorny spacer po dniu spędzonym na plaży. Coś dla siebie znajdą tu zarówno dzieci, jak i dorośli.

Latarnia morska

Będąc nad morzem warto odwiedzić latarnię morską. Ta w Jastarni została wybudowana w 1950 r. Wysyła ona sygnał świetlny na niespełna 19 km.

Co prawda obiekt nie jest udostępniony dla turystów, ale warto udać się i zobaczyć latarnię z zewnątrz – zachwyca zwłaszcza jej położenie, na wydmach, w samym środku lasku.