Dlaczego warto pojechać na urlop do Jastarni?

Czasami nie warto szukać dalekich miejsc na udane wakacje, ponieważ wspaniałe atrakcje często znajdują się na wyciągnięcie przysłowiowej ręki. Przykładem takiego miejsca jest Jastarnia. Jest to wspaniały kurort, który oferuje turystom wiele ciekawych sposobów spędzania wolnego czasu. Dowiedz się zatem, dlaczego warto wybrać Jastarnię na miejsce swojego letniego urlopu.

Co warto wiedzieć na temat Jastarni czyli garstka przydatnych informacji?

Jastarnia jest to miasto, które usytuowane jest na terenie województwa pomorskiego na Mierzei Helskiej. Oferuje ona mieszkańcom i turystom aż sześć letnich kąpielisk morskich. Co więcej, zobaczysz tam również port i pięć przystani morskich. Warto podkreślić fakt, że Jastarnia powstała z połączenia dwóch wsi, a mianowicie Boru i Jastarni Puckiej.

Z jakich atrakcji mogą korzystać turyści przybywający do Jastarni na urlop?

Jastarnia wyróżnia się bardzo urokliwymi plażami, które mają niezwykle czysty piasek. Wpływa na to atrakcyjne położenie, a także wiatry. Ciekawe jest również to, że Jastarnia oferuje plaże od strony Morza Bałtyckiego, jak i od Zatoki Puckiej. W miejscowości tej każdy kto lubi korzystać z uroków plaż, w pełni zostanie usatysfakcjonowany. Natomiast osoby bardziej aktywne mogą wypożyczyć sprzęt do pływania i wyruszyć na spotkanie z przyrodą.

Co można zobaczyć w Jastarni?

Jastarnia to nie tylko plaże, ale także inne atrakcje. Osoby, które kochają zwiedzać mogą udać się do Muzeum Rybackiego Juliusza Strucka. Wśród ekspozycji zobaczysz narzędzia i sieci wykorzystywane do połowu ryb obecnie, jak i w dawniej. Jest tam także Ośrodek Oporu Jastarnia, w którym są cztery bunkry: Sokół, Sabała, Saragossa i Sęp. Warto zwrócić także uwagę na kościół Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny, który powstał w okresie międzywojennym.