Manifestacje rolników mogą wprowadzić chaos na drogach w rejonie Pucka i Kosakowa 20 lutego

We wtorek, 20 lutego, powiat pucki może doświadczyć znacznych zakłóceń w ruchu drogowym spowodowanych planowanymi protestami rolników. Najwięcej problemów prawdopodobnie pojawi się w Pucku i Kosakowie. Lokalna policja już teraz informuje o możliwych komplikacjach na drogach, zalecając korzystanie z alternatywnych tras. – Zachęcamy kierowców i pasażerów do zachowania cierpliwości i zrozumienia – mówi asp. szt. Joanna Samula-Gregorczyk z Komendy Powiatowej Policji w Pucku.

Planowany na 20 lutego protest rolników może mieć duży wpływ na komunikację w powiecie puckim. – Biorąc pod uwagę potencjalne komplikacje na drogach, apelujemy do kierowców i podróżujących o cierpliwość, wyrozumiałość oraz przestrzeganie instrukcji udzielanych przez funkcjonariuszy – apeluje asp. szt. Joanna Samula-Gregorczyk, rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Pucku.

Policja zwraca uwagę na konieczność śledzenia policyjnych komunikatów i informacji lokalnych mediów, aby na bieżąco orientować się w sytuacji i szukać alternatywnych tras. Zalecają także rezygnację z podróży w ten dzień, jeżeli nie są one niezbędne.

– Policjanci z powiatu puckiego skoncentrują się na zapewnieniu bezpieczeństwa dla uczestników protestu i mieszkańców – informuje asp. szt. Joanna Samula-Gregorczyk. – Naszym głównym priorytetem jest utrzymanie bezpieczeństwa i porządku publicznego.

Rolnicy ogłosili, że będą blokować drogi w powiecie puckim. W odpowiedzi na to, funkcjonariusze przygotują objazdy i będę dążyli do poprawy płynności ruchu, aby zminimalizować dyskomfort podróżujących.