Jastarnia czyli jedno z najpiękniejszych nadmorskich miejsc w Polsce

Jastarnia to niewątpliwie jedna z bardziej urokliwych miejscowości nad polskim Bałtykiem.

Nie ma się co dziwić, ta położona na półwyspie helskim miejscowość turystyczna z jednej strony oferuje nam otwarte morze, z drugiej zaś przepiękne widoki na zatokę pucką. To jednak nie wszystkie atrakcje, na jakie mogą liczyć odwiedzający ją turyści. Przyjrzyjmy się więc wspólnie, na co tak naprawdę możemy liczyć, decydując się na odwiedzenie Jastarni.

Bliskość Helu od Jastarni

Niewątpliwie zaletą Jastarni jest to, że w przeciągu zaledwie kilku minut drogi autem jesteśmy w stanie dojechać na Hel, a tam z kolei możemy liczyć na takie atrakcje jak między innymi:

  • fokarium
  • Helski rejon umocniony

Jeżeli chodzi o fokarnię, to jak sama nazwa wskazuje, możemy zobaczyć tam foki występujące naturalnie w basenie Morza Bałtyckiego.

Jest to wiec doskonała okazja, jeżeli mamy dzieci, aby połączyć aktywny wypoczynek z walorami edukacyjnymi. Jeżeli zaś chodzi o Helski rejon umocniony, to jest to nic innego jak umocnienia bojowe, dzięki którym półwysep Helski w 1939 roku był w stanie najdłużej z polskich placówek bronić się przed Niemcami- właściwie, aby zobaczyć jego elementy, nie musimy nawet wyjeżdżać z Jastarni, ponieważ w Jastarni znajduje się unikalny wręcz, ciężki bojowy schron „sęp”.

Coś dla amatorów kąpieli w Jastarni

Nie ma co się jednak oszukiwać – główną atrakcją Jastarni jest morze – z jednej strony ciepła zatoka Pucka, drugiej w razie zakwitnięcia alg, czyste, otwarte morze. Dzięki temu bez problemu możemy uprawiać różnego rodzaju sporty wodne takie jak, chociażby pływanie, czy też po prostu leniwe opalanie się na piaszczystych plażach.

One thought on “Jastarnia czyli jedno z najpiękniejszych nadmorskich miejsc w Polsce

Dodaj komentarz