Jak odpocząć nad Morzem Bałtyckim z dziećmi?

Wypoczynek z dziećmi nad Morzem Bałtyckim może być nie lada wyzwaniem. Maluchy potrafią być niezwykle absorbujące. Istnieje jednak kilka zabaw, które możesz zaproponować swoich pociechom, aby te na długo zajęły się sobą i pozwoliły Ci dobrze wypocząć.

Wykorzystaj uroki plaży

Dzieci na plaży mogą się nudzić lub też być całkowicie zaabsorbowane piaskiem i wodą. W dużej mierze to od Ciebie zależy, jak potoczy się Wasz wyjazd. Jeśli nad Morzem Bałtyckim masz pod opieką maluchy, zaproponuj im jedną z poniższych atrakcji:

  • stawianie zamków z piasku – aby było ono naprawdę angażujące, przygotuj maluchom wiaderka, foremki i łopatki; im większe, tym lepsze, ponieważ dłużej zajmie dzieciom stawianie budowli;
  • gra w piłkę plażową – na wielu plażach nad Morzem Bałtyckim są przygotowane specjalne boiska z siatką, na których można zagrać w piłkę; zaproponuj tę aktywność swoim maluchom; możesz także samodzielnie stworzyć dla nich boisko, wbijając w piasek dwa patyki i rozwieszając ręcznik pomiędzy nimi;
  • zbieranie muszli – nad polskim morzem nie brak pięknych muszli i ozdobnych kamieni; możesz urządzić zawody pomiędzy maluchami polegające na znalezieniu najpiękniejszego okazu.

Czas na plac zabaw

W większości miejscowości nadmorskich można znaleźć wiele placów zabaw, a w nich zjeżdżalnie, huśtawki i inne atrakcje. To doskonałe miejsce, aby zabrać tam pociechy, które mają zbyt dużo energii. Z pewnością będą się tam dobrze bawić przez długi czas. Ty natomiast możesz wtedy odpocząć, poczytać książkę czy po prostu się zrelaksować, słuchając szumu fal. Dzięki temu zarówno dzieci będą zadowolone, jak i Ty zyskasz odrobinę czasu dla siebie.