Nie tylko Jastarnia! Atrakcje nadmorskiego Darłowa!

Nadmorskie Darłowo i okolice są wyjątkowe. W tej miejscowości odpoczywają tysiące osób przez cały sezon i każda z nich czuje się bajecznie. Mogą miło spędzić czas i  zająć się wyjątkowym relaksem. Coraz więcej osób docenia nadmorski relaks, szukając jodu, odprężenia i pięknych chwil solo, we dwoje lub z całą rodziną.

Na jak długo warto się wybrać do Darłowa?

W Darłowie można spędzić tydzień, dwa, trzy lub całe wakacje. To ostatnie rozwiązanie jest rzadkością, ponieważ ludzie oszczędzają pieniądze i nie mają ich nadmiaru. Można jednak wspaniale odpocząć nad morzem i nacieszyć się relaksem przez długi czas. Miasto leży w północno-zachodniej Polsce w województwie szczecińskim. Lokalizacja jest bardzo dobra, a wakacje w Darłowie cieszą wiele osób.

Miasto nie jest wielkie, mieszka w nim tylko 14 tysięcy osób. W lecie ma więcej mieszkańców, ponieważ turyści odwiedzają to piękne i wyjątkowe miasto. Północna część miasta jest objęta obszarem krajobrazu pod ochroną. Nosi on nazwę Koszaliński pas nadmorski. W mieście jest aż 71 procent lasów, co czyni je zielonym i przepięknym. Już w XI wieku w tym mieście był gród. Oznacza to, że jest to bardzo historyczne miejsce, dodaje to powagi i świadczy o jego zabytkowym charakterze. Rozwijało się stopniowo, przed I wojną światową miało 6 tysięcy mieszkańców, przed II wojną światową mieszkało w nim już 8 tysięcy mieszkańców, a dzisiaj jest ich 14 tysięcy.

W tym mieście produkowano słynne działa o nazwach Dora i Gustav, czyli wywodzących się od żeńskiego oraz męskiego imienia. Rekomenduje się zwiedzenie zamku książąt pomorskich, Kościoła Mariackiego oraz barokowego Ratusza. W wolnym czasie warto poznać to piękne miejsce.