Trasy rowerowe w Jastarni. Gdzie warto wybrać się na wycieczkę rowerową?

Atrakcji dla turystów w Jastarni jest naprawdę sporo. Przede wszystkim tych związanych z okresem letnim. Jednak są i takie, które niekoniecznie związane są z upalną pogodę. Przecież na rowerze można jeździć o każdej porze roku. Szczególnie przy tak pięknych krajobrazach jak w Jastarni. Warto wybrać się na wycieczkę rowerową, aby poznać wszystkie uroki tej nadmorskiej miejscowości.

Trasa rowerowa wzdłuż wybrzeża

Z całą pewnością trasa rowerowa wzdłuż wybrzeża to znakomita opcja na poznanie tutejszej okolicy oraz poczucie, że wypoczywamy nad morzem. Ścieżka rozpoczyna się w centrum Jastarni i prowadzi aż do końca Półwyspu Helskiego. Podążając tą ścieżką można zobaczyć piękne krajobrazy Morza Bałtyckiego.

Wycieczka rowerowa do Pucka

Wiele osób będących w Jastarni niejednokrotnie decyduje się na wyprawę do Pucka. Trasa jest w zasadzie dość łatwa i mało wymagająca, dzięki czemu można się nią wybrać nawet całą rodziną. Po drodze można zobaczyć nie tylko nadmorskie, ale i wiejskie krajobrazy.

Imprezy rowerowe w Jastarni

Osobom, które lubią aktywny wypoczynek nad morzem, na pewno przypadną do gustu zawody rowerowe, które często są organizowane w Jastarni i okolicy. Niejednokrotnie na tutejsze zawody przyjeżdżają kolarze z całego kraju, co podnosi renomę tego miejsca pod kątem jazdy na rowerze. Jazda na rowerze w Jastarni to jedna z wielu dostępnych tutaj atrakcji turystycznych, a liczne ścieżki rowerowe zachęcają do wybrania się na przejażdżkę.