Przebudowa ulicy Sienkiewicza w Rumi: utrudnienia w ruchu i informacje dla mieszkańców

Rozpoczęcie intensywnych prac modernizacyjnych na ulicy Sienkiewicza w mieście Rumi miało miejsce we wtorek 14 maja 2024 roku. Część drogowa, która będzie przebudowywana, rozciąga się od ulicy Żwirki i Wigury aż do ulicy Starowiejskiej. Kierowcy powinni spodziewać się utrudnień w ruchu drogowym.

Planowane prace obejmują regulację wysokości studzienek oraz nałożenie nowej, górnej warstwy asfaltu. Prace drogowe mają zostać zakończone najpóźniej w czwartek, 16 maja. W wyniku tych działań, fragment ulicy Sienkiewicza zostanie tymczasowo zamknięty dla ruchu samochodowego.

Mieszkańcy powinni pamiętać, że podczas trwania prac, przejazd ulicą Sienkiewicza oraz dostęp do nieruchomości znajdujących się przy niej będzie niemożliwy. Ponadto, parkowanie samochodów na odcinku objętym przebudową jest zabronione. Urząd Miasta Rumi prosi o zachowanie ostrożności podczas poruszania się w pobliżu placu budowy i z góry przeprasza za wszelkie utrudnienia.

Warto przypomnieć iż całościowy koszt inwestycji wynosi ponad 330 tysięcy złotych. Realizacją projektu zajmuje się Firma Budowlano-Drogowa MTM SA, która jest za niego odpowiedzialna.