Podnoszenie kultury w Rumi: Teatr w Galerii Rumia – innowacyjny pomysł na promowanie sztuki

Wychodząc naprzeciw potrzebom społeczności lokalnej, Miejski Dom Kultury w Rumi wprowadza innowacyjne rozwiązanie mające na celu przybliżenie mieszkańcom korzyści płynących z odwiedzania teatru. W ramach swojej nowatorskiej koncepcji Miejski Dom Kultury zaplanował otwarcie filii Pomorskiego Teatru Nobilis w obrębie Galerii Rumia. Proponuje tak unikatowe położenie teatru, że jest ono dostępne dla zainteresowanych sztuką podczas codziennych zakupów.

Przedstawiciele rumskiego magistratu przekazują informacje, że pomysł na umiejscowienie placówki teatralnej w centrum handlowym jest rezultatem owocnej współpracy pomiędzy Miejskim Domem Kultury a Galerią Rumia. Taka koncepcja nie jest jednak zupełnie nowa – kilka lat wcześniej podobne działanie podjęto w jednej z warszawskich galerii handlowych, gdzie teatr nadal działa i cieszy się dużym zainteresowaniem.

Zgodnie z informacjami zamieszczonymi na stronie Urzędu Miejskiego w Rumi, jedno z pomieszczeń w galerii po przeprowadzonym remoncie stanie się siedzibą dla ośmioosobowego zespołu artystycznego Pomorskiego Teatru Nobilis. W planach przygotowano miejsce na otwarte i biletowane wydarzenia, takie jak warsztaty, spotkania, pokazy, koncerty oraz spektakle.

Oficjalne otwarcie teatru w Galerii Rumia zaplanowano na 12 kwietnia 2024 roku. Oprócz tego już jesienią przewidziano wprowadzenie bogatej oferty kulturalnej skierowanej do odbiorców w różnym wieku.