Platforma Obywatelska i społecznicy łączą siły przeciw Wojciechowi Szczurkowi w Gdyni

Ruchy polityczne na scenie gdyńskiej zaczynają się intensyfikować, mimo że do najbliższych wyborów samorządowych pozostał jeszcze rok. Jak wcześniej przewidywaliśmy, Platforma Obywatelska – najsilniejszy gracz polityczny – zdecydowała się przystąpić do koalicji społecznych ruchów miejskich. Ich wspólnym celem jest odsunięcie od władzy obecnego samorządu pod przewodnictwem Wojciecha Szczurka.

Wskazuje na to również fakt, że do tej koalicji przeciwko obecnie rządzącym dołącza Andrzej Boczek junior, prezes jednego z największych deweloperów działających na terenie miasta. Jest to dowód na to, że sytuacja w Gdyni jest coraz bardziej dynamiczna i mogą nastąpić poważne zmiany w lokalnej polityce.

Przypominamy, że już trzy tygodnie temu informowaliśmy o planach stworzenia nowej koalicji przez ruchy miejskie, której celem jest odebranie władzy Wojciechowi Szczurkowi i jego Samorządności. W skład koalicji wejdą nie tylko aktywiści społeczni, ale również partie polityczne, z Platformą Obywatelską na czele.