Nowe nominacje na stanowiskach kierowniczych w gdyńskim garnizonie policji

W czwartek, 30 listopada 2023 roku, w siedzibie Komendy Miejskiej Policji w Gdyni, odbyło się uroczyste wręczenie rozkazów personalnych. Insp. Sławomir Pachura, pełniący rolę Komendanta Miejskiego Policji w Gdyni, uroczyście awansował kolejnych funkcjonariuszy zajmujących role kierownicze.

Podczas ceremonii, nadkom. Rafał Żaguń został oficjalnie mianowany na zastępcę komendanta Komisariatu Policji w Gdyni–Redłowie, stanowisko to do tej pory pełnił jako powierzone mu obowiązki.

Nie była to jednak jedyna zmiana kadrowa w strukturze gdyńskiej policji. Jak informuje oficer prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Gdyni, podkom. Jolanta Grunert, na nowego zastępcę naczelnika Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Gdyni wyznaczony został asp. szt. Remigiusz Manowski. Doświadczony funkcjonariusz, pracujący w tym wydziale od 17 lat, teraz będzie pełnić ważne obowiązki na jeszcze wyższym stanowisku.

Kolejnym awansowanym funkcjonariuszem jest mł. asp. Bartłomiej Sowa, który objął rolę kierownika Rewiru Dzielnicowych w Komisariacie Policji w Gdyni–Karwinach. Tę odpowiedzialną funkcję do tej pory pełnił jako powierzone mu obowiązki.