Modernizacja remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Redzie

Ostatnie tygodnie dla druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej w Redzie przemknęły w szybkim tempie, ze względu na intensywne prace remontowe prowadzone w części garażowej ich remizy. Mało tego, już w połowie października mogli pochwalić się zakończeniem najważniejszych prac, a obecnie dumnie prezentują efekty swojej ciężkiej pracy.

Zakres przeprowadzonych prac był dość obszerny i obejmował wymianę posadzki oraz gruntowny remont ścian garażu. Wykonano dodatkowo zabudowę rur, które znajdowały się na ścianach pomieszczenia garażowego. W ramach modernizacji powstała także półka, która służy jako miejsce do ładowania sprzętu komunikacyjnego – informujemy na stronie internetowej OSP Reda.

Ściany zaś zostały pokryte tynkiem mozaikowym, a ponadto przeprowadzono renowację części instalacji hydraulicznych i elektrycznych. Duża część prac została wykonana dzięki samozaparciu i wkładowi osobistemu strażaków z jednostki, którzy poświęcali wiele godzin na doprowadzenie garażu do stanu, w którym obecnie się znajduje.

Choć znaczna część prac wykonana została siłami własnymi strażaków, to na wylewkę oraz położenie tynku zdecydowano się skorzystać z usług firmy zewnętrznej – informują druhowie z OSP Reda. Całość prac remontowych została sfinansowana z dotacji z Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego oraz z budżetu miasta Reda.