Dr Misio prezentuje nowy singiel z albumu "Chory na Polskę"

Niedawno zespół Dr Misio pod przewodnictwem Arkadiusza Jakubika zaprezentował nam swój najnowszy singiel, zatytułowany „Sztandar”. Do tego utworu zrealizowali oni rozmowną produkcję filmową. Teledysk nakręcono w malowniczej scenerii bulwaru Nadmorskiego w Gdyni. W nim możemy zaobserwować typową dla polskich memów rodzinę, reprezentowaną przez postaci: Janusza i Grażynę. Bohaterowie zostają oddzieleni od reszty społeczeństwa za pomocą symbolicznego parawanu.

Singiel „Sztandar” jest jednym z utworów zawartych na albumie „Chory na Polskę”, który został wydany jesienią 2023 roku. Kwestie związane z polskością i patriotyzmem są elementami, które często pojawiają się w twórczości Jakubika, dlatego też nie jest to tematyka niespodziewana dla jego słuchaczy.

Utwór ten jest jednym z pierwszych, które stworzono na omawiany album. Jak sam Jakubik przyznał, szczególnie zapadło mu w pamięć nagrywanie charakterystycznego dla tej piosenki „królewskiego chóru wujów”. Wszystko to działo się w Boogie Town Studio w Otwocku, gdzie dziesięciu mężczyzn wraz z producentem muzycznym Maćkiem Wasio próbowało zaśpiewać basem „aaa aaa aaa aaa”. Mimo, że nie są oni najwyraźniej naturalnymi basami, za każdym razem kiedy sytuacja zaczynała stawać się zbyt poważna, ktoś niemal gotował się ze śmiechu. Poza tą ciekawą partią chóralną, cały utwór został nagrany energicznie i na stu procent. Jakubik wyraził nadzieję, że słuchacze będą w stanie wyczuć tę energię. Dodał także, że na koncertach ten kawałek zyskał dodatkowo na mrocznym klimacie dzięki rozbudowanym partiom instrumentalnym, szczególnie z udziałem akordeonu.