Triumf RJK 'Bliza’ Wejherowo w sezonie regatowym 2023

Sezon regatowy 2023 zakończył się triumfem dla klubu RJK 'Bliza’ Wejherowo, który zdobył tytuł najlepszego klubu w wydarzeniu. Ostatnim punktem sezonu były Regaty Zakończenia Sezonu Jachtów Sterowanych Radiem, które miały miejsce w Pucku.

Sceną rywalizacji było morze Zatoki Puckiej, gdzie 36 zawodników z 10 różnych klubów z całego kraju rywalizowało o medale. Wśród uczestników znalazł się między innymi Jan Springer, reprezentujący JKM Roda Gdynia. Puckie regaty przyniosły mu tytuł mistrza Polski w klasach F5-E/IOM. Co więcej, po uwzględnieniu wyników z całego sezonu 2023, Springer zajął drugie miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski.

Jednak dla tego sportowca z gdyńskiego klubu, zawody na Zatoce Puckiej były również okazją do przygotowania się do nadchodzących rywalizacji na scenie międzynarodowej. Jak mówił Springer – „W czwartek, 5 października, planujemy wyjazd do Hiszpanii na mistrzostwa Europy. Mam nadzieję, że nie spotkamy się z żadnymi problemami technicznymi. Mamy duże oczekiwania co do zajętych miejsc. Będzie tam 80 zawodników z całej Europy, co trochę przypomina małą wersję mistrzostw świata. Wszakże obecnie najlepsza trójka na świecie to Europejczycy. Wysoki poziom rywalizacji jest więc gwarantowany.”