Regaty mini-jachtów sterowanych zdalnie: fascynujące zawody w Zatoce Puckiej

W malowniczym mieście Puck doszło do niezwykłego wydarzenia, jakim były ogólnopolskie zawody jachtów sterowanych na odległość. Do miasta zjechała imponująca liczba 35 uczestników, którzy przybyli ze wszystkich zakątków kraju. Nie brakowało również międzynarodowej reprezentacji, bowiem wśród zawodników znajdowało się dwóch gości z Łotwy.

Zawody odbywały się na przepięknym tle Zatoki Puckiej, która stanowiła arenę rywalizacji. Uczestnicy musieli zmierzyć się z wyzwaniami i trudnościami, które stawia przed nimi żeglarstwo, aczkolwiek z jednym istotnym wyjątkiem – sternik nie znajdował się na pokładzie jachtu, lecz sterował nim z pomostu. Celem było jak najszybsze przepłynięcie wyznaczonej trasy – jak tłumaczył Marek Gorlikowski, instruktor modelarni radio klubu Powiatowego Zespołu Szkół Samochodowych im. Jakuba Wejhera w Wejherowie, dla Twojej Telewizji Morskiej.

Zawody podzielone były na cztery kategorie wiekowe: młodzików, juniorów, seniorów i najstarszych seniorów. Ta różnorodność pozwoliła na pełne spektrum rywalizacji, angażując uczestników o różnym stopniu doświadczenia i umiejętności.