Gdyński prokurator domaga się kary więzienia dla sadystycznego dręczyciela zwierząt

Dzisiaj, na sali Sądu Rejonowego w Gdyni, prokurator wystosował wniosek o skazanie 24-letniego Kacpra B. na karę pozbawienia wolności na okres 2,5 roku. Motywem takiego postulatu było szokujące i odrażające zachowanie mężczyzny, który znęcał się nad kotem w sposób budzący powszechne obrzydzenie. Wniosek ten przedstawiono podczas składania ostatecznych mów, w ramach procesu, który zyskał ogromną uwagę mediów. Wyniki dochodzenia przeprowadzonego przez policję przedstawiają ponure oblicze Kacpra B., który nie tylko maltretował bezbronne zwierzę, ale również dokumentował swoje zbrodnicze czyny, publikując filmy online. Jego działania wywołały falę oburzenia i niezrozumienia w całej Polsce w połowie 2022 roku.

Wiadomość o brutalnym traktowaniu kota oraz publikowaniu tego typu materiałów w mediach społecznościowych trafiła do służb ścigania na początku lipca 2022 roku. Oprawca znęcał się nad niewinnym stworzeniem na wiele sposobów – męczył go poprzez oblewanie wodą, bitki, a nawet przywiązywanie kablem do uchwytu na ręczniki.

Trudne do pojęcia jest jednak nie tylko to, co robił Kacper B. swojej ofierze, ale także to, że szczegółowo udokumentował swoje zbrodnie i publikował je w mediach społecznościowych. Na dodatek, opisywał swoje czyny w najbardziej szokujący sposób. Przykładowo, odnotował w jednym z komentarzy, że gdy kot wydawał dźwięki bólu podczas tortur, on „dostarczał mu ciosów i zmuszał do milczenia”. Ta sytuacja wywołała duże poruszenie oraz gniew wśród internautów.