Enigmatyczne emocje: relacja z pierwszego trójmiejskiego turnieju puzzlowego

W marcu, na łamach naszej strony internetowej, pojawił się tekst skupiający się na niezwykłym zamiłowaniu grupy mieszkańców Gdyni do układania puzzli. W treści artykułu znalazło się również wezwanie do osób chętnych do współorganizacji pierwszego w Trójmieście konkursu puzzlowego. Zarówno apel jak i wyzwanie zostały prędko podjęte przez firmę Trefl. Ta znana marka, mająca swoją siedzibę w Gdyni, od lat zajmuje się produkcją puzzli i innych zabawek.

Dzięki połączeniu efektywnego działania entuzjastów puzzli oraz wsparciu udzielonym przez firmę Trefl, w minioną sobotę udało się zrealizować pierwszy oficjalny turniej. Konkurencja odbywała się na czas i była podzielona na dwie kategorie: puzzle składające się z 500 oraz 1000 elementów. Mimo iż układanie puzzli kojarzy się zazwyczaj z relaksującą formą spędzania wolnego czasu, turniej dostarczył uczestnikom mnóstwo emocji.

W kategorii indywidualnej, zwyciężyła Natalia Jurkowlaniec. Zdobyła tytuł układając puzzle z 500 elementów w imponującym czasie – zaledwie 50 minut i 7 sekund. Kategorię par, gdzie zadaniem było ułożenie układanki składającej się z 1000 elementów, wygrały Ewelina Ryś i Anna Pałubicka-Piesik. Ich wynik to równie oszałamiające 1 godzina, 40 minut i 21 sekund.